loadingimg

Wczytuję dane...
Metalowa pergola czy kwietniki metalowe?
Metalowa pergola czy kwietniki metalowe?

Metalowa pergola do ogroduOgród jest miejscem, w którym większość z nas lubi odpoczywać w czasie ciepłych, letnich wieczorów lub weekendowych poranków. Od momentu rozpoczęcia sezonu również chętnie grillujemy w otoczeniu zieleni oraz barwnych kwiatów. Duże znaczenie dla komfortu korzystania z zielonej przestrzeni ma jej wygodna i estetyczna aranżacja. Z uwagi na niskie koszty dość często w ogrodach, na balkonach lub tarasach są wykorzystywane niezbyt trwałe produkty z tworzyw sztucznych. Jednak coraz więcej osób jest zainteresowanych metaloplastyką, bowiem metalowa pergola to produkt trwały i solidny.


Kwietniki metalowe w kształcie rowerkówMetaloplastyka stanowi gwarancję trwałości oraz wytrzymałości na zmienne warunki atmosferyczne. Ponadto ponadczasowy styl wyrobów z metalu sprawia, że zarówno nowocześnie uformowane fontanny, jak i klasyczne ażurowe ławeczki idealnie wkomponowują się w przydomową zieleń. Ręcznie wykonane ozdoby ogrodowe są przykładem niepowtarzalnych wyrobów, dzięki którym jesteśmy w stanie zaaranżować niewielki balkon, taras, obszerny ogród, czy też każdą inną zieloną przestrzeń w ulubionym stylu. Miłośnicy klasycznych form, lubujący się w estetyce typu vintage mogą wykorzystać m.in. kwietniki metalowe uformowane na kształt wózków lub dziecięcych rowerków. Natomiast w przypadku nowoczesnych ogrodów lub balkonów warto zdecydować się na proste, kilkupoziomowe propozycje pozbawione ozdobników i popularnych w konwencjonalnym kowalstwie zawijasów.


Styl prowansalskiTo, co z pewnością kojarzy się z sielską, letnią atmosferą to styl prowansalski. Kuta ręcznie ażurowa metalowa pergola, zdobiona listkami, motylami lub innymi motywami florystycznymi wpasuje się świetnie w atmosferę. Świetnie sprawdzą się również delikatne, podłużne kwietniki, które można powiesić na ścianie balkonu, altany, czy też innej budowli znajdującej się w ogrodzie. Będą one doskonale harmonizowały z subtelnością zieleni. Prowansalska estetyka bazuje na jasnych barwach, więc jeżeli pragniemy utrzymać taras lub ogród w tym stylu, to powinniśmy się zdecydować na wyroby metalowe pomalowane na biało, szaro lub w pozłacane smugi.


Data dodania: 2019-05-21 14:37:00