loadingimg

Wczytuję dane...
Świeczniki metalowe ręcznie wykonane czy z fabryki?
Świeczniki metalowe ręcznie wykonane czy z fabryki?

Świeczniki metalowe i ozdoby ogrodowe

Metaloplastyka jest bardzo rozbudowaną dziedziną. Łączy ona aktywność plastyczną od wytwarzania najbardziej podstawowych śledzi do namiotów dla grup rekonstrukcyjnych, poprzez świeczniki metalowe, na skomplikowanych rzeźbach stanowiących ozdoby ogrodowe kończąc. Wszystkie te elementy będą zawsze miały dwie cechy wspólne - pierwsza to materiał z jakiego zostały wykonane - jak sama nazwa wskazuje, jest to metal. Natomiast drugim wspólnym czynnikiem będzie fakt wykonania większej części pracy w pełni ręcznie. Oznacza to nie tylko wysoką jakość wyrobów metaloplastycznych, ale również całkowity brak ograniczeń co do kształtu czy formy.


Masowa produkcja

Kupując gotowe elementy w sklepie, trzeba liczyć się z ograniczeniami formy. W dzisiejszych czasach przy dostępnej technologii masowa produkcja daje możliwości wykonywania dziesiątek kształtów i wzorów. Istnieje jedynie jedno ograniczenie. Jest nim opłacalność. Większość wyrobów wykonywanych masowo będzie produkowana w stylu uniwersalnym, pasującym praktycznie wszędzie. Może być to problematyczne dla osoby szukającej wyjątkowego dopełnienia, czegoś, co wyróżni wystrój domu czy mieszkania na tle innych.


Unikalne wzory

Idealnym przykładem będą świeczniki metalowe. Można powiesić je na ścianach, postawić na stole, zamocować w formie żyrandola. Ilość możliwości jest ograniczona jedynie przez wyobraźnię i dostępność pasujących do wystroju wzorów. I właśnie ten problem rozwiązuje metaloplastyka. Mając wcześniej przygotowany projekt, można zamówić ręcznie wykonany świecznik o dowolnym kształcie. Świecznik w formie metalowego słonia trzymającego w trąbie świeczkę? Nie ma problemu. Stalowy krasnal ze świeczkami zamiast czapeczki? Również wykonalne. Wyroby metalowe zwykle są wizualizacją wymarzonych przez klienta fantazyjnych kształtów i form ze względu na dość dużą plastyczność w trakcie obróbki oraz dużą twardość i wytrzymałość po jej zakończeniu. Właśnie z tego względu ręcznie tworzone wyroby metalowe zawsze będą dużo atrakcyjniejsze od tych produkowanych masowo.


Data dodania: 2019-08-14 15:33:00