loadingimg

Wczytuję dane...
Trejaż czy metalowa pergola
Trejaż czy metalowa pergola

Trejaż do roślin pnących


Marzyłeś o pięknym ogrodzie na swojej działce koło domu? Fajnie byłoby zadbać o swoje rośliny, czyż nie? A może zasadzić coś? Fasole, powój lub groszek? Masz konkretny pomysł? Odnajdujesz się w tym temacie? Jest wiele opcji do wyboru, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo swoim roślinom. Zatroszcz się o nie, a Ci się odwdzięczą. To jest więcej, niż pewne! Propozycją może być tak zwany trejaż, który gwarantuje wspomaganie wzrostu roślin. Jednak przed wyborem pamiętaj, by rozważyć kilka rzeczy, zanim się zdecydujesz na kupno trejażu do swojego ogrodu.


Konstrukcje z metalu i sznurka


Po pierwsze, co zamierzasz sadzić? Zastanów się jaka forma wykonania trejażu będzie najbardziej adekwatna do Twoich potrzeb? Metalowa konstrukcja czy wykonana z drewna? Ewentualnie ze specjalnego wspomagającego sznurka? Na pewno dla wrażliwych roślin takich, jak między innymi fasola, groch czy powój, które były wspomniane wcześniej, najlepszym wyborem wydaje się być konstrukcja wykonana podtrzymująca elementy ze sznurka. Nagrzewający się intensywnie przez słońce metal może nie być dobrą opcją. Oczywiście można pokusić się o metalową ramę z dodatkiem sznurka. To rozwiązanie będzie zarówno solidne, jak i bezpieczne dla roślin. Ogólnie rozmiar i konstrukcje jakie mają trejaże mogą się różnić w zależności od rodzajów roślin czy od samego umiejscowienia. Głównie za zadanie ma podtrzymywać winorośl, bluszcz, groszek itp.


Pergole metalowe


Co jeszcze możesz zaoferować swoim roślinom? Zapewnij troskę! Weźmy pod uwagę metalową pergolę. Ładnie zacienia otoczenie zapewniając nie przegrzewanie się roślin, więc sprawdzi się jak najbardziej również do zaciemnienia tarasu na dachu. Sama metalowa pergola sprawdzi się jako solidna podpora dla roślin. Ta konstrukcja była wykorzystywana od długiego czasu. Może pojawić się w ogrodzie, na tarasie lub ocieniać furtkę wejściową na posesję. Warto też zwrócić uwagę na modele, które łączą w sobie podpory dla roślin oraz ławki ogrodowe. Stanowią nie tylko oparcie dla pędów, ale i miejsce odpoczynku dla ogrodnika. A czym się różni pergola od trejażu? Trejaż jest konstrukcją płaską, jak w formie płotu. Nie posiada swojego wnętrza. Z kolei pergola tworzy jakby łuk. Warto dodać jeszcze, iż ustawiając dwa trejaże po obu stronach alejki i łącząc je żebrowaniem, otrzymamy dużą pergolę.


Ozdoby metalowe do ogrodu


A jak urozmaicić ogród, by było jeszcze ładniej i klimatycznie? Możemy wykorzystać wszelkiego rodzaju ozdoby ogrodowe! Dostępne są w różnym kształcie i wielkości. Powszechnie niegdyś dostępne krasnale ogrodowe dawno odeszły do lamusa. Warto wybierać metalowe ozdoby, które posłużą wiele lat i są odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli chodzi o kształty – jest z czego wybierać. Ponieś się fantazją!


Wyroby metalowe


Duże elementy architektury ogrodowej już wybraliśmy. Warto też pochylić się nad mniejszymi dodatkami. Drabinka do kwiatów okaże się szczególnie niezbędna do pięknych róż pnących. Ciekawe możliwości dają też kwietniki metalowe. W okresie wiosenno-letnim można wystawić je na taras. Z kolei zimę spędzą eksponując kwiaty domowe w salonie. Wyroby metalowe są o tyle wdzięczne, że niewrażliwe na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego można je wykorzystywać zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach.


Data dodania: 2020-04-02 13:28:00