metaloplastyczny.pl

Blog tematyczny o hobby, domu i ogrodzie

Moda

Marzy ci się metamorfoza? Sprawdź, czy platynowy blond jest dla ciebie

Marzy ci się metamorfoza? Sprawdź, czy platynowy blond jest dla ciebie

Platynowy blond to kolor włosów, w którym nie każdemu będzie do twarzy. Zanim sięgniesz po saszetkę z farbą do włosów lub udasz się do fryzjera, sprawdź, kiedy lepiej nie brać go pod uwagę. Podpowiemy ci też, przy jakiej fryzurze warto zdecydować się na platynowy blond.

Platynowy blond – jaki to kolor?

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie: „Jaki to kolor platynowy blond?”. Platyna sama w sobie jest bardzo szlachetnym metalem i można przypuszczać, że kolor włosów również jest tak postrzegany.

Platynowe włosy są niemal białe lub srebrne, co często bywa mylone z siwizną. Jednak platynowy to nie siwy. Siwe włosy są matowe, szare, czasem robią wrażenie przykurzonych. Platynowy blond natomiast jest jasny, świetlisty, promienny. Gdybyśmy chcieli szukać odpowiednika w tradycyjnej palecie, powiemy, że to biały z połyskiem.

Platynowy blond a odcień skóry

Im ciemniejsza skóra, tym mniejsze szanse na korzystny wygląd we włosach w odcieniu platynowego blondu. Na pewno nie powinny po niego sięgać kobiety, które przez cały rok odwiedzają solarium. Zbyt duży kontrast między ciepłą i ciemną skórą i a chłodnymi włosami będzie wyglądał raczej groteskowo niż korzystnie.

Jeśli natomiast masz jasną karnację i skórę o wyraźnie chłodnej tonacji, śmiało możesz sięgnąć po platynowy blond. To kolor dla ciebie!

Kolor oczu platynowych blondynek

Co prawda soczewki pozwalają zmieniać kolor oczu jeszcze częściej niż włosów, jednak zanim sięgniesz po farbę, przyjrzyj się swoim tęczówkom. Platynowy blond ładnie podkreśli zieloną lub niebieską barwę oczu, natomiast brązowe i piwne niekoniecznie lubią się z blond fryzurami.

Czy masz odwagę nosić platynowy blond?

Platynowy blond to kolor, który wyróżni cię z tłumu. Jest bardzo wyrazisty, a osoby, które go wybrały, postrzegane są jako odważne, żywiołowe, kreatywne i bardzo pewne siebie. To kolor przywódczyń, zwyciężczyń, z całą pewnością nie nadaje się dla szarych myszek. Noś go śmiało, jeśli jesteś osobą z pierwszego szeregu. Jeśli jednak wolisz schować się w tłumie, poszukaj dla siebie innej alternatywy.

Jaka fryzura przy platynowoblond włosach?

Jak zostało wspomniane wyżej, platynowe blondynki to kobiety odważne, pewnie siebie, przebojowe, lubiące się wyróżniać. Ten kolor włosów daje im na to szansę podwójnie, bo tu pasują fryzury o wyrazistym, zdecydowanym, często asymetrycznym cięciu. Nadaje się zarówno do włosów krótkich, jak i długich, ale tych długich nie ma sensu związywać w koczek, nawet elegancki. Natomiast jak najbardziej można się pokusić o fryzurę z lokami lub falami.

W jakim wieku można zdecydować się na platynowy blond?

Platynowy blond nie jest kolorem zarezerwowanym dla konkretnej grupy wiekowej. Można go nosić już od wieku nastoletniego aż do emerytalnego. Doskonale sprawdzi się na włosach u nastolatek, paniom w średnim wieku pomoże ukryć pierwszą siwiznę, a tym, które sądzą, że młodość mają za sobą, pozwoli przeżyć ją na nowo.

Warto jednak zwrócić uwagę na farbowanie włosów w młodym i średnim wieku – nie każdy naturalny kolor da się łatwo zmienić w platynowy blond. Czasem trzeba wykonać depigmentację włosów przed nałożeniem koloru. Dotyczy to pań o włosach w odcieniu czerni i ciemnego brązu.

Udostępnij